Enzo Francescoli, şimdiye kadar Maradona'ya Messi kadar benzeyen bir oyuncu görmediğini söyledi.Gelmiş geçmiş en büyük Uruguaylı futbolculardan biri olan Enzo Francescoli de Diego Maradona ve Lionel Messi karşılaştırması yapanlar kervanına katıldı.

Arjantin'de katıldığı Animals Loose in Argentina adlı televizyon programında konuşan Francescoli, Messi'ye övgüler yağdırdı. 50 yaşındaki eski yıldız, "Maradona, topla kimsenin olmadığı kadar hızlıydı. Messi'de de Maradona'nın sahip olduğu bu hız var. Messi, şimdiye kadar gördüklerim arasında Maradona'ya en çok benzeyen, en yakın oyuncu." ifadelerini kullandı.

Francescoli, Messi'nin ısrarcılığına ve çabukluğuna da değinerek, Tanrı'nın ona müthiş bir cesaret ve fiziksel inat vermiş olduğunu söyledi.

Son olarak Messi ile yaptığı bir görüşmeden de bahseden Francescoli, bu görüşmede Messi'nin kendisine, Arjantinli olmasının Avrupa'ya gidişini kolaylaştırdığını söylediğini belirtti.

Uruguaylı efsane, Messi'nin Arjantinli altyapısını Avrupalıların mental anlayışıyla sentezlediğini ve yıldız oyuncunun ne yapması gerektiğini bildiğini ifade etti.