Tottenham'dan kovulduğundan beri hiç bir takımla sözleşme imzalamayan Redknapp, İngiltere 1. Ligi ekiplerinden Bournemouth'a danışmanlık yapacak.Tottenham'ı Premier Lig'de dördüncü yapmasına rağmen görevine son verilen Harry Redknapp, futbolcuyken formasını giydiği ve menejerliğe başladığı İngiltere 1. Ligi ekiplerinden Bournemouth'a danışmanlık yapacak.

Kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Eddie Mitchell, Redknapp'ın bu göreve kendisinin gönüllü olduğunu belirtirken, "Sabah konuştuğumuz sırada, bu görevi bana kendisi önerdi ve ben de severek kabul ettim. Harry'nin halen hem kulüp için, hem de futbol için tutkusu var. Onun tutkusundan ve bilgisinden yararlanacak olmak bizim için harika." şeklinde konuştu.

Mitchell, Redknapp'ın kulübün menejeri Paul Groves ve yardımcısı Shaun Brooks yerine gelmediğinin de altını çizdi ve, "Paul ve Shaun halen futbol konusunda son sözü söyleme hakkına sahip. Onlar çok zeki insanlar, kimseden emir almak zorunda değiller. Ancak Harry Redknapp'tan bolca şey öğreneceklerinden eminim." ifadelerini kullandı.

Harry Redknapp, futbolculuğu sırasında dört yılını güney ekibinde geçirmiş; menejerliğe başladığında da ilk çalıştırdığı takım Bournemouth olmuştu.