İspanya'nın 5-0 kazandığı Suudi Arabistan maçının ardından Xavi, takımın kadro derinliğine vurgu yaptı.İspanya Milli Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Xavi 5-0 kazanılan Suudi Arabistan maçının ardından yaptığı açıklamada çok kaliteli bir takıma sahip olduklarını söyledi.

Vicente Del Bosuqe, maç için çok fazla kullanılmayan oyuncularını sahaya sürmüştü. Barcelona'nın yıldızı Xavi de takımının performansını kaliteli oyuncuların çokluğuna bağladı.

Maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yıldız oyuncu, "Kim oynarsa oynasın takım iyi iş çıkartıyor. Çok fazla oynamayan oyuncular sahada olsa da takımdan bundan fazla etkilenmedi. Herkes iyi hissediyor ve maçtan mutlu ayrılıyoruz." ifadelerini kullandı.

Xavi, şu anda Suudi Arabistan Milli Takımı'nın teknik direktörülüğünü yapan Frank Rijkaard ile Barcelona'da birlikte çalışmıştı. 32 yaşındaki oyuncu, eski hocası hakkında da olumlu sözler sarf ederek, "Rijkaard iyi bir insan, iyi bir çalıştırıcı ve Barcelona'ya çok şey kattı. O harika bir insandı, onu sevgiyle hatırlıyorum." şeklinde konuştu.

İspanya, Dünya Kupası elemelerine salı günü Gürcistan ile oynayacağı maçla başlayacak.