Milano ekibinin başkanı Moratti, teknik direktör seçiminin kendisi için oldukça kolay olduğunu söyledi.Inter Başkanı Massimo Moratti, genç çalıştırıcı Andrea Stramaccioni'nin teknik direktörlük için en doğru isim olduğunu belirtti.

2010 yılında Jose Mourinho'nun takımın başından ayrılmasından sonra büyük bir düşüş yaşayan Inter'de son olarak göreve geçen sezonun başında Andrea Stramaccioni getirilmişti.

Genç teknik adamı seçerken fazla düşünmediklerini belirten Moratti, "Stramaccioni'yi seçerken fazla risk almadık. O bu işi yapmak için tüm özelliklere sahip birisi. Yani yanlış bir tercih yapmadık." ifadelerini kullandı.

Son dönemlerde büyük bir ekonomik sıkıntının içinde olan İtalyan kulüplerinde son olarak Milan, takımın en önemli oyuncularından Thiago Silva ve Zlatan Ibrahimovic'i satmak zorunda kalmıştı.

Bu durumda Inter için yeni kaynaklar ve doğru yatırımlar yapmak istediklerini de belirten Moratti, "Gelişim için en doğru yatırımları yapmalıyız. Inter'in yatırım konusunda öncü olacağını düşünüyorum." diye konuştu.