Roma'nın başarılı forveti, Dünya Kupası Elemeleri'nde Bulgaristan karşısında attığı iki golden dolayı mutlu olsa da, galip gelemedikleri için mutluluğunu tam yaşayamıyor.Roma'nın ve İtalyan Milli Takımı'nın başarılı forveti Pablo Osvaldo, cuma günü 2-2 beraberlikle ayrıldıkları Bulgaristan karşılaşmasında bulduğu golleri değerlendirdi. Başarılı golcü, 2014 Dünya Kupası Eleme Grubu'nun ilk maçında, Bulgarlar karşısında takımının iki golünün de sahibiydi.

Maçtan sonra gazetecilere verdiği demeçte, attığı iki golden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Osvaldo, takımını da düşünmeden edemedi. Arjantin doğumlu İtalyan forvet, galip gelebilselerdi çok iyi bir başlangıç olacağını ve bu beraberliğin burukluğunu attığı iki gole rağmen yaşadığını ifade etti. Osvaldo, "Unutulmayacak bir geceydi ve attığım iki golden dolayı çok mutluyum. Ancak elbette galip gelebilseydik çok daha iyi olacaktı, yani ben sadece 'yarı mutluluk' yaşıyorum." şeklinde konuştu.

Nasıl oynadıkları üzerinde de kısa bir değerlendirmede bulunan genç yıldız, ilk yarıda iyi olduklarını fakat ikinci yarıda Bulgaristan baskısına boyun eğdiklerini söyledi.

İtalya, salı günkü karşılaşmada Malta'yı yenerek gruptaki ilk galibiyetine uzanmayı ümit ediyor.