Portakallar'ın başarılı çalıştırıcısı Van Gaal, Van Persie ile bir konuşma yaptığını ve bunun oldukça işe yaradığını söyledi.Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis Van Gaal, Robin van Persie'nin takımın birinci forveti olduğunu belirtti.

2014 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile aynı grupta yer alan Hollanda, hafta içinde oynanılan maçta millilerimizi 2-0'lık skorla yenmeyi başardı ve gruba üç puanla başladı.

Takımın başına geldikten sonra Van Persie ile bir konuşma yaptığını söyleyen başarılı teknik adam, basına yaptığı açıklamada, "Takım Euro 2012'de büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Tüm oyuncuların morali çok düşmüştü. Van Persie de bu oyuncuların başında yer alıyordu. Onunla yüz yüze konuştum ve takımın bir numaralı forvetinin kendisi olduğunu söyledim. Ona olan güvenimi gösterdim. O da çok şaşırmıştı. Birbirimizin saygısını karşılıklı olarak kazandık." diye konuştu.

Konuşmanın çok faydalı olduğunu da sözlerine ekleyen Van Gaal, "Teknik adamlık kariyerimde yaptığım en iyi konuşmaydı. Gerçekten özel bir konuşma oldu ve ona gerçekten çok büyük saygı duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Arsenal forması altında gol kralı olan Hollandalı yıldız, transfer döneminde Manchester United'ın bünyesine katıldı.