Manchester United forması giyen Carrick, genç forvet oyuncusu Welbeck için öğütler verirken maçlarda süre alabileceğine inandığını belirtti.Manchester United'ın orta saha oyuncusu Michael Carrick, Danny Welbeck hakkında konuşurken genç ismin süre alacağına inandığını söyledi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Welbeck hakkında düşüncülerini dile getiren Carrick, "İleride oynayabilecek 5 oyuncumuz var. Welbeck bunlardan biri fakat o sadece forvet değil aynı zamanda kanada yakın da oynayabiliyor. Bana kalırsa forvette daha iyi oynadığını söyleyebilirim. Attığı gol sayısına bakarak bunu anlayabiliriz. Wayne Rooney ve Robin Van Persie gibi önemli isimlerle birlikte oynamak ve onları izlemek Welbeck için önemli, bu şekilde kendini geliştirebilir." dedi.

Van Persie transferi sonrası Hollandalı oyuncunun takıma yaptığı katkıyı anlatan orta saha oyuncusu, "Fulham maçında voleyla attığı golde mükemmel bir bitiricilik örneği gösterdi. O maçta 3 gol birden attı ve bize galibiyeti getirdi. Mükemmel bir başlangıç yaptı diyebilirim. Southampton maçında da kendinden emin vuruşlar yaptı. Böyle bir adamla yanı takımda oynamak size güven verir. Umarım Van Persie daha çok hat-trick yapar." şeklinde konuştu.

Robin van Persie, Manchester United formasıyla çıktığı 3 maçta 4 gol atmayı başardı.