Stuttgart, Sevilla, Celtic ve son olarak da Freiburg takımlarında forma giyen Andreas Hinkel, futbolu bıraktığını duyurdu.Andreas Hinkel, La Liga, Bundesliga ve İskoç Premier Lig'inde oynadıktan sonra kramponlarını asmaya karar verdi.

Kariyerine Stuttgart'ta başlayan Hinkel, daha sonra Sevilla'ya transfer olmuş ve burada Copa Del Rey ile UEFA Kupası'nı kaldırma başarısı göstermişti. Daha sonra Celtic'e giden deneyimli oyuncu, geçtiğimiz sezon ise Freiburg'da oynamış fakat sadece 7 maçta forma giyebilmişti.

Kişisel internet blog'undan yaptığı açıklamayla emekliliğini duyuran 30 yaşındaki sağ bek, "Sizi söylemem gereken önemli şeyler var. Futbolculuk kariyerimi sonlandırmaya karar verdim. Aslında çok ani bir karar olmadı. Bir kaç haftadır zaten yeni kariyerime hazırlanmakla meşguldüm. Çoğu kişinin 30 yaşın bırakmak için erken olduğunu düşündüğünü biliyorum ancak benim görüşüm farklı. Müthiş deneyimlerle dolu 12 harika yıl boyunca üst düzey liglerde ve kulüplerde futbol oynadım. Artık hayatımda yeni bir başlangıç yapmalıyım ve bu başlangıç için enerji depolamaya ihtiyacım var." ifadelerini kullandı.

Hinkel, futbolun içinde kalmaya devam edeceğini ve antrenörlük lisansı için çalışmaya başladığını da ekledi.