Kaka'nın Milan'daki forma numarası olan 22 numarayı tercih eden Bojan, bunun sebebinin yaşı olduğunu söyledi ve Barcelona'dan ayrılmasını değerlendirdi.Roma'dan Milan'a kiralık olarak gelen ve forma numarası olarak kendisine 22 numarayı seçen Bojan Krkic, bunun sebebinin Kaka'nın da zamanında bu formayı giymesi olmadığını söyledi.

Gazzette TV ile yaptığı söyleşide, Barcelona'da oynarken 9 numaralı formayı giydiğini ve bunun da bir çok önemli oyuncunun forma numarası olduğunu söyleyen Bojan, "22 numaranın Kaka ile özdeşleştiğini biliyorum. Bu benim için ilk değil. Barça'da 9 numaraları formayı seçtiğim zaman 9 numaralı formayı benden önce Johan Cryuff, Zlatan Ibrahimovic, Ronaldo gibi isimler giymişti." şeklinde konuştu.

Buna karşında 22 numarayı seçmesinin en önemli nedeninin Kaka olmadığını söyleyen genç golcü, "22 yaşıma bastığım gün Milan'a geldim, sebebi bu." dedi.

Söyleşide, Barcelona'dan ayrıldığına pişman olup olmadığı da sorulan Bojan bu soruya, "Asla, asla pişman değilim." diyerek net bir yanıt verdi.

Barcelona'ya ilk geldiğinde 9 yaşında olduğunu ve daha sonra bir başka kulüpte oynayacağını aklından bile geçirmediğini ifade eden genç yıldız, forma şansı bulamadıkça ayrılması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Nitekim İtalya'dan gelen teklifi kabul edip Roma'ya gittiğini, ve bunun için artık Tanrı'ya şükrettiğini belirten Bojan, "Roma, bana başka bir dünyanın kapılarını açtı. Bambaşka bir hayata bakış açısı ve futbol görüşü kazandım. Bu benim kariyerim için harika bir adım oldu." ifadelerini kullandı.

Milan, 15 Eylül'de Atalanta ile oynayacak ve bu maçta Bojan'ın da forma giymesi bekleniyor.