İngiltere'nin deneyimli çalıştırıcısı, Stoke City'li forveti Euro 2012 kadrosuna almak istediğini ancak Crouch'un gelmeyi reddettiğini açıkladı.İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson, deneyimli santrfor Peter Crouch'u Euro 2012 için kadroya almak istemesine rağmen oyuncunun katılmak istemediğini açıkladı.

Sakatlıklara rağmen 2014 Dünya Kupası elemelerinde de kadroya giremeyen Crouch üstüne bir açıklama yapan Hodgson, "Avrupa Şampiyonası için onu kadroya alacaktım ama o gelmek istemedi. İlk 11'de düşünülmediği bir kadroya girmek istemediğini açıkça söyledi. Sonuç olarak ben de onu kadroya almak istemedim. 23 kişiyi tamamlamak için kimseyi seçmem. Crouch'un milli formaya dönüşü ancak onu ciddi anlamda kadroda düşündüğüm zaman gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

Wayne Rooney ve Andy Carroll sakatlıkları nedeniyle İngiltere kadrosunda yer almazken; Daniel Sturridge'in de formsuz olması teknik heyeti düşündürüyor.

Hodgson, Darren Bent'i kadroya almadığı yönündeki eleştirilere de "Bent, geçen sezonun büyük bölümünü sakat olarak geçirdi. Yeni sezonda da sadece üç maç geride kaldı. Kimseyi gözden çıkarmış değilim. Bent'i de Crouch'u da kullanacağım zamanlar olacak." diyerek sözlerini noktaladı.

İngiltere, bu akşam Ukrayna'yla karşılaşacak.