Premier Lig şampiyonu, David Silva'ya yeni bir sözleşme imzalattırarak Real Madrid'in ilgisini sona erdirmeyi planlıyor.Manchester City yönetimi, yıldız futbolcu David Silva'ya yeni bir kontrat önermeyi planlıyor. Roberto Mancini'nin ekibi, böylelikle Real Madrid'in İspanyol oyuncuya yapacağı olası bir teklifi de bertaraf etmeyi amaçlıyor.


Valencia formasıyla yıldızını parlattıktan sonra Manchester City'nin yolunu tutan Silva, Premier Lig'de gösterdiği performansla milli takımın da vazgeçilmezleri arasına girdi.

Real Madrid'in transferi için zemin yokladığı yıldızını kaybetmek istemeyen Manchester City, yeni bir sözleşme için harekete geçti. Roberto Mancini'nin en önemli silahlarından biri olan Silva'ya, haftalık 240 bin avro ücretle yeni bir sözleşme önermeye hazırlanan City yönetimi, İspanyol oyuncunun bu öneriyi kabul edeceği konusunda ise kendine güveniyor.

Yeni sözleşmenin süresinin 2017'ye kadar geçerli olması beklenirken, David Silva, kabul etmesi halinde haftalık 170 bin avro kazandığı kontratını geliştirerek, Yaya Toure, Sergio Agüero ve Carlos Tevez gibi isimlerle birlikte takımın en çok kazanan oyuncuları arasına girecek.

Mevcut sözleşmesi iki yıl sonra sona erecek olan 26 yaşındaki oyuncu, daha önce yaptığı açıklamalarda Manchester City'de mutlu olduğunu ifade ederken, oyuncunun menajeri de yıldız ismin Premier Lig'de istediği ortamda futbol oynadığını dile getirmişti.