İngiltere'nin 65 yaşındaki menajeri, Ukrayna maçından en az bir puan almayı hak etmiş olduklarını söyledi.İngiltere Menajeri Roy Hodgson, Ukrayna'yla 1-1 berabere kaldıkları maçta en azından bir puanı hak etmiş olduklarını söyledi.

2014 Dünya Kupası elemelerindeki rakiplerine karşı önce Yevgeni Konoplianka'nın muhteşem golüyle geri düşen İngiltere 86. dakikada, Danny Welbeck'in kazandırdığı penaltıyı Frank Lampard'ın gole çevirmesiyle bir puanı kurtarmıştı.

ITV'ye konuşan Hodgson, performansları hakkında "Kaybetmiş olsaydık çok ağır olurdu, en azından bir beraberliği hak ettik. Bir gol gerideydik ama kendi futbolumuzu oynamaya, çalışmaya devam etmiş olmamızdan dolayı çok memnunum. Uzun toplara bel bağlamadık ve kendi oyunumuzu sahaya yansıttık." ifadelerini kullandı.

Hodgson ayrıca, Steven Gerrard'ı iki sarı karttan sonra kırmızı kartla oyundan atan Cüneyt Çakır'ın bu kararı hakkında da "Karttan dolayı hayal kırıklığına uğradım. Maçta çıkan sarı kartların bazıları ağırdı, buna birçok kişinin itiraz edeceğini sanmıyorum. Kim bilir, belki de Stephen son 10 dakika sahada olsaydı galibiyet golünü bile atardık." dedi.

İngiltere, Dünya Kupası elemelerinde 12 Ekim'de San Marino'yu evinde ağırlayacak.