İngiltere forması giyen Gerrard, Ukrayna karşısında kırmızı kart gördüğü pozisyon hakkında Cüneyt Çakır'ı eleştirdi.İngiltere Milli Takımı kadrosunda bulunan Steven Gerrad, Ukrayna maçında sahadan atılmasında haksız olan tarafın hakem Cüneyt Çakır olduğunu söyledi.

Daily Mail için verdiği demeçte Cüneyt Çakır tarafından kendisine verilen kırmızı kartın yanlış olduğunu düşündüğünü belirten Gerrard, "Rakibime kural dışı bir hareket yaptığımı düşünmüyorum. Sonuçta ikinci sarıyı görmeyi hak etmedim. Hayal kırıklığına uğradım. İlk kırmızı kartımı 98 senesinde görmüştüm. San Marino karşısında oynayamayacağım. Polonya maçında sahalara geri döneceğim. Bugün sergilediğim performanstan memnun değilim." şeklinde konuştu.

Yenilmelerine rağmen maçta iyi işler yaptıklarını belirten orta saha oyuncusu, "Seyircimiz önünde galip gelmek için sahaya çıktık fakat olmadı. Üç puan alamadığımız için hayal kırıklığına uğradık. Karakterimizi ve kararlılığımızı sahaya yansıtmamız bizim için olumluydu. Oyuncu değişiklikleri sonrası daha çok pozisyon bulduk. Puanı hak ettim." dedi.

Ukrayna hakkında da düşüncelerinin olumlu yönde olduğunu vugulayan Liverpollu, "Bence onların gruptan çıkma şansı yüksek. Kaliteli bir takımları var. Birincilik yarışı biz ve onlar arasında geçecektir. Böyle düşünüyorum. Maçın genelinde oyunun hakimi bizdik. Çok fazla risk almadılar. Sonuçta Wembley çimlerinden bir puanı aldılar." ifadelerini kullandı.

İngiltere ile Ukrayna arasında oynanan 2014 Dünya Kupası Elemeleri mücadelesini Cüneyt Çakır yönetti. Çakır bu maçta 8 sarı ve bir kırmızı kart çıkardı. Karşılaşma 1-1 sonuçlandı. Ukrayna adına golü Evgen Konoplyanka atarken İngiltere adına Frank Lampard sahneye çıkan isim oldu.