İspanyol yıldız, Barcelona'da bir dönem birlikte top koşturduğu Riquelme'ye olan beğenisini dile getirdi.Barcelona'nın yıldız oyuncusu Andres Iniesta, bu yaz Boca Juniors'tan ayrılan eski takım arkadaşı Juan Roman Riquelme'den övgüyle bahsetti.

Louis Van Gaal döneminde Barcelona'da forma giyen ikili bir sezon boyunca birlikte futbol oynamıştı. Iniesta, Arjantinli oyuncunun kendisi üzerinde olumlu bir izlenim bıraktığını söyledi.

Augol'a açıklamalarda bulunan İspanyol oyuncu, "Riquelme gibi dünya yıldızı bir oyuncuyu sahada görememek çok üzücü. Emekli olmaya karar verirse, futbol oyunu en iyi oyuncularından birini kaybeder. Barcelona'daki ilk yıllarımda onunla tanışabildiğim için mutluyum. Birlikte geçirdiğimiz zamanlardan, oynadığımız pek çok maçtan sonra onun takım arkadaşı olduğum için çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Onunla birlikte oynarken ve onu izlerken topla birlikte yaptıklarını seyretmeyi çok seviyordum." ifadelerini kullandı.

Şu andaki takım arkadaşı Lionel Messi'den de övgüyle bahseden Iniesta, "Leo'da herhangi bir kusur göremiyorum. Bir numaraysanız bir eksikliğinizin olması imkansızdır. Her maçta en zor şeylerin kolay görünmesini sağlıyor. Onunla yıllarca soyunma odasını paylaştım ve her gün antrenman yaptım. Hâlâ çok genç. Şu ana kadar başardıklarının ve henüz başaramadıklarının neler olduğunu çok iyi biliyor." şeklinde konuştu.

Iniesta, futbolculuk kariyeri bitince teknik direktörlüğe nasıl baktığına yönelik bir soruya da, "Hayalim kariyerimi Barcelona'da bitirmek. Buraya çok genç yaşta geldim ve başladığım yerde bitirmek harika olurdu. Bugün ileride teknik direktör olabileceğime dair bir düşüncem yok. Futbola bağlı kalacağıma eminim. Çünkü bu benim hayatım ve o olmadan ne yapacağımı bilemiyorum. Fakat şimdiden teknik direktörlük hayalleri kurmuyorum." cevabını verdi.

UEFA tarafından yılın oyuncusu ödülüne layık görülen Andres Iniesta, Barcelona formasını giydiği 2002'den beri 409 maçta 45 gol kaydetti.