İsveçli golcü Paris Saint Germain'in yaptığı yatırımın karşılığında ligde ve Avrupa'da başarıya ulaşacağından emin olduğunu söyledi.Zlatan Ibrahimovic, Şampiyonlar Ligi'nde dönme hazırlıkları yapan Paris Saint Germain'in yakında güçlü kulüplerden biri olarak sayılacağını belirtti.

Bu yaz Milan'dan Paris Saint Germain'e transfer olan İsveçli golcü, takımıyla oynadığı ilk üç Ligue 1 maçında dört kez gol sevinci yaşadı. Buna rağmen Carlo Ancelotti'nin takımı sadece bir kez galibiyet sevinci yaşadı. Ibrahimovic, kaliteli kadrolarıyla yakında işleri düzelteceklerinden emin olduğunu açıkladı.

Uefa.com'a konuşan yıldız golcü, "Her şey çok heyecan verici. Benim için de kulüp için de yeni bir süreç. Harika oyuncuları kadroya katarak büyük ve güçlü bir kulüp haline geliyorlar ve büyük kupalar kazanmak istiyorlar. Hayallerinin gerçek olacağına inanıyorum ve bunun bir parçası olmak istiyorum. Bütün iyi oyuncuları bir araya topluyorlar ve harika bir takım yaratıyorlar. Bu sayede Fransa ligi daha çekici ve daha heyecan verici bir hale gelecek, standartlar yükselecek. Kim bunun bir parçası olmak istemez?" şeklinde konuştu.

Kulübün başarılı olma ihtimali hakkında konuşan Ibrahimovic, "PSG'nin Şampiyonlar Ligi'ni kazanacağına inanmasam buraya gelmezdim. Bu kupayı hiç kazanamadım, ancak sabırsız değilim. Takım gelişme kaydetmeli, birlikte oynamalı ve maçları kazanmalı. En iyi kulüplerin seviyesine ulaşmak zaman alacak çünkü burada her şey çok yeni. Fakat kulübün amacı bu ve bunu başaracak her türlü fırsata sahibiz. Kupalar harika oyuncularla kazanılır. Ben pek çok kupa kazandım çünkü bana yardımcı olacak harika oyuncularla oynadım. Şimdi de harika oyuncularla birlikteyim. Kendi başınıza kupa kazanamazsınız. Takımımıza inanın. Bizi izlemek heyecan verici olacak. Traftarlar uzun süredir takımın bir şeyler kazanmasını bekliyor. Bu zamanın geldiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Ibrahimovic, Paris'e gelmesinde daha önce iki ayrı dönemde birlikte çalışmaya yaklaştığı Carlo Ancelotti'nin önemli rol oynadığını belirterek, "2006'da ve 2010'da birlikte çalışabilirdik. O zaman olmadı ancak artık birlikteyiz. Transferimden önemli bir rol oynadı. Buraya gelmeden önce onunla konuştum ve burasının çok iyi bir fırsat olduğunu belirterek beni ikna etti. Bana vaat ettiği her şeyi şimdi görebiliyorum." şeklinde konuştu.