Geçen sezon bacağı kırılan yıldız golcü, takımdaki yerini almak için sabırsızlandığını dile getirdi.Uzun süreli sakatlığından kurtulan David Villa, Barcelona'dan başka her kulüpte doğrudan ilk 11'de oynayabilecek durumda olduğunu savundu.

Geçen yılın Aralık ayında golcü oyuncunun bacağı kırılmış ve sakatlığı sezonu kapatmasına sebep olmuştu. Yeni sezonda yeniden sahalara dönen oyuncu, en yakın zamanda ilk 11'de şans bulmak için sabırsızlandığını dile getirdi.

Villa, gazetecilere yaptığı açıklamada, "15-20 gün içinde birden oynamaya başlayacağımı düşünmüyorum. Sahalara dönmek istiyorum ancak hocamın kararını beklemek zorundayım. Ne zaman isterse hazır olacağım. İyiyim fakat oynama eksikliği hissediyorum. Oynamadan sekiz ay geçirdim. Başka herhangi bir takımda şu anda oynuyordum. Bu kadar ay geçtikten sonra geri dönmem için sabırsızlanmam gereksiz. Bu acelecilik ne benim için ne de takım arkadaşlarım için bu iyi olmaz. Umarım yakında tam bir maç oynayabilirim. Başka bir golcü transferi yapmayan teknik yönetime şükran borçluyum. Benim daha önceki performansıma güvendiler." ifadelerini kullandı.

Milli maçlar ardından Barcelona, Pazar günü deplasmanda Getafe ile karşılaşacak.