Sezonun ilk maçında sakatlanan 24 yaşındaki oyuncunun hafta sonu oynanacak Stoke City maçında sahalara dönme ihtimali belirsizliğini koruyor.Dizindeki sakatlığının iyileşme süreci devam eden Manchester City'nin Arjantinli golcüsü Sergio Agüero, sahalara dönmek için gün sayıyor.

Manchester City, kendi internet sitesinden yayımladığı fotoğraflarla Arjantinli oyuncunun kondisyon antrenörü Carrington ile çalışmalar yaptığı bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

Geçen sezon ligin son maçında QPR'a karşı atılan son dakika golüyle şampiyonluğa erişen Manchester City'nin yıldızı Agüero, 19 Ağustos'ta oynanan ve 3-2'lik galibiyetle sonuçlanan Southampton maçında sakatlanmış ve sahalara dönememişti.

Oyuncunun durumuyla ilgili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Cumartesi günü oynanacak Stoke maçı oyuncunun sahalara dönmesi için çok erken." ifadeleri kullanıldı.

Agüero'nun antrenman sahasında koşma ve açma-germe çalışmaları yaparkenki fotoğraflarını paylaşan City yönetimi, oyuncunun diziyle ilgili taramaların yapılmasının ardından eylül ayının ortalarında sahalara dönmeye hazır hale geleceğini düşünüyor.