Arsenal CEO'su Gazidis tarafından yapılan açıklamada, takımın menajeri Wenger'e yeni bir kontrat önereceklerini söyledi.Arsenal CEO'su Ivan Gazidis, 18 senedir takımın başında bulunan Arsene Wenger ile yeniden masaya oturarak Fransız menajere yeni bir teklif sunacaklarını açıkladı.

Mirror'a yaptığı açıklamada Wenger hakkında olumlu görüşlerini belirten Gazidis, "Bu duygusal bir durum değil. Wenger yönetiminde olmaktan mutluyuz ve onun kulübü çok sevdiğini biliyoruz. Ayrıca Wenger dünyanın en iyi menajerlerinden biri. Ona güvenimiz tam. Bizi önemli yerlere getirdi ve daha da ilerlememize yardımcı olacaktır. Uzun vadede onunla çalışmak istiyoruz." dedi.

Takımın dışarıdan 'başarısız' olarak değerlendirilmesi hakkında görüşlerini dile getiren Gazidis, "Biz dünyanın en iddialı ve hırslı kulüplerinden biriyiz. Her zaman galip gelmek için çalışıyoruz. Galip gelirken kendi oyun stilimizi sahaya yansıtmak istiyoruz. Oynadığımız futboldan gurur duymaya çabalıyoruz. Son yıllarda başarı sağlayamadığımızın farkındayım. Sürdürülebilir bir başarı istiyorsak acı çekmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu sene Robin van Persie ile yollarımızı ayırmamıza rağmen iyimser yaklaşıyoruz. Geçen sezon bazı zorluk çektik. Gerçekten başarı için çabalıyoruz." diyerek sözlerini noktaladı.

Wenger yönetiminde Arsenal, 3 Premier Lig şampiyonluğu, 4 FA Kupası zaferi ve 4 Community Shield şampiyonluğu yaşadı.