Brendan Rodgers, Luis Suarez'in ilk üç maçta gördüğü kartlarla bir maçlık cezadan sadece iki kart uzaklıkta olması hakkında konuştu ve oyuncusunu uyardı.Liverpool Menejeri Brendan Rodgers, attığı gollere karşın gördüğü sarı kartlarla dikkatleri üzerine çeken oyuncusu Luis Suarez hakkında yorumda bulundu. Rodgers, oyuncusundan tarzını değiştirmesini değil ancak duygularına hakim olmayı öğrenmesini istediğini belirtti.

Sky Sports'a konuşan genç teknik adam, Suarez'in çalışma azmini ve performansını överken, bir maçlık ceza almasına iki sarı kart kalmasını ise eleştirdi ve "Suarez duygusal bir çocuk, bu şekilde oynuyor, tıpkı bazı başka oyuncular gibi. Bu, onun futbolunun bir parçası. Ancak şimdi üç sarı kartı var ve daha dikkatli olmak zorunda." ifadelerini kullandı.

Gazetede çıkan haberlerin aksine oyuncusundan şikayeti olmadığını dile getiren Rodgers, "Bazı gazetelerde Suarez'den şikayetçi olduğum yönünde haberler okudum. Ancak bunlar doğru değil. Çalışmaktan çok zevk alıyor. Geldiğim ilk günden beri sürekli çalışıyor ve bunun meyvelerini de sahada topluyor. Duygularını biraz daha kontrol edebilmeli, ancak ben Luis'den memnunum." şeklinde konuştu.

Sezonun flaş isimlerinden, 17 yaşındaki Raheem Sterling hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kuzey İrlandalı çalıştırıcı, genç oyuncudan övgüyle söz etti.

Sterling'in üst düzey futbol oynamaya aday bir oyuncu olduğunu belirten Rodgers, "Gerçek şu ki, o müthiş bir yetenek. Onu eğitmek istiyoruz. Öğrenmeyi seven, iyi bir delikanlı, iyi bir çocuk. Henüz kariyerinin başında, zamanla çok daha iyi yerlere gelecek." cümlelerini kullandı.