Sezonun ilk maçında geçirdiği sakatlıktan yeni çıkan ve henüz tam formuna ulaşamayan Kun Agüero'nun Madrid karşısında forma giymesi bekleniyor.Manchester City Teknik Direktörü Roberto Mancini, ligin ilk maçında dizine aldığı darbeyle sakatlanan Sergio Kun Agüero'nun Şampiyonlar Ligi D Grubu 1. maçı olan salı günkü Real Madrid karşılaşmasının kadrosunda olacağını açıkladı.

Gazetecilere konuşan Mancini, 24 yaşındaki oyuncunun sakatlığının yeni düzelmesine ve hala kondisyon eksiği olmasına rağmen Real Madrid maçında şans bulabileceğini söyledi.

İtalyan menejer, eğer maç gününe kadar tam gücüne yaklaşırsa Agüero'yu ilk on birde sahaya sürmeyi düşünüyor. Yıldız futbolcunun, ilk on bir de başlamasa bile ilerleyen dakikalarda şans bulabileceğini belirten Mancini, "Sergio, Stoke maçından önceki üç günden beri takımla beraber çalışıyor. Stoke maçında oynayabilirdi ancak riske atmak istemedik. Ancak Madrid'e bizimle gelecek ve maçta şans da bulabileceğini düşünüyorum. Fakat bu ilk on bir de mi olur? Bilemiyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bir başka sakat Gareth Barry de üç ay sahalardan uzak kaldıktan sonra Stoke maçında 30 dakika forma giydi. Mancini bu oyuncuya da Real Madrid karşısında kulübede yer verecek.