Chelsea, Ocak ayında Everton'ın Belçikalı yıldızını transfer etmek için şimdiden kolları sıvadı.Chelsea'de devre arası için transfer çalışmaları şimdiden başladı. 34 yaşına basan Frank Lampard'la sözleşme yenileyecek olsa bile, yıldız oyuncunun uzun süre forma giyemeyeceğini ve kariyerinin son demlerinde olduğunu hesaba katan Chelsea yönetimi, kancayı Marouane Fellaini'ye taktı.

Raul Meireles ve Micheal Essien'in takımdan ayrılışıyla Londra ekibi bir merkez orta saha arayışına girdi. Lampard'ın da yaşlılığı da bu arayışı güçlendirirken, bu mevki için Fellaini'nin hazırlandığı bilgisine ulaşıldı. Chelsea'nin, Ocak ayında 25 milyon pound'luk bir teklifle Everton'ın kapısını çalması bekleniyor.

Dedikodularla alakalı konuşan Everton Menejeri David Moyes, oyuncusunu takımda tutmak istese de gelebilecek iyi bir teklife kayıtsız kalamayacağını belirtti. Geçtiğimiz hafta gazetecilere verdiği demeçte, Fellaini'nin Ocak ayında takımdan ayrılabileceğini saklamanın manası olmadığını söyleyen teknik adam, değerinde bir teklife herkesin boyun eğeceğini belirtti.

Konuyla alakalı Belçikalı oyuncu da açıklamalarda bulundu ve "Bu sezon, Goodison Park'taki son sezonum olabilir. Ocak ayında ya da sezon sonunda bir başka kulübe gideceğim." dedi.

Esasında Chelsea bu sezon başı o bölgeye Oscar'ı transfer etmişti ancak Roberto Di Matteo bu oyuncuyu daha çok oyun kurucu görevinde kullanacak. Lampard'ın da yaşlanması ve uzun süreli bir seçenek olmaması, İtalyan çalıştırıcının Fellaini'yi özellikle talep etmesine neden oldu.

Fellaini, özünde ofansif orta saha da olsa, Everton'da mücadeleci bir merkez orta saha olarak görev alıyor.