Son yıllarda önemli oyuncuları ile yollarını bir bir ayıran Arsenal'de, son kriz kaynağı Theo Walcott. 23 yaşındaki oyuncu, kulübüyle kontrat yenilemesini, kendisine forvet hattında görev verilmesine bağladı.Son yıllarda önemli oyuncuları ile yollarını bir bir ayıran Arsenal'de, son kriz kaynağı Theo Walcott. 23 yaşındaki oyuncu, kulübüyle kontrat yenilemesini, kendisine forvet hattında görev verilmesine bağladı.
Arsenal, önceki sezon Cesc Fabregas ve Samir Nasri'yi kaybettikten sonra, bu sezon öncesi de, Robin van Persie ve Alex Song'u elinden çıkarmak zorunda kalmıştı. Ayrılık kervanına katılacak son ismin, Theo Walcott olup olmayacağı merakla bekleniyor. Zira kontratının son sezonuna giren 23 yaşındaki oyuncu, ağustos ayında, kendisine haftada 75 bin sterlin kazandıracak kontrat uzatma teklifini reddetmişti.

Arsenal'e, 2006 yılında, Southampton'dan transfer olan Walcott, kulübüyle sözleşmesini uzatmasını, kendisine forvet hattında görev verilmesine bağladı. Arsenal'e bir forvet oyuncusu olarak transfer olmasına karşın, kanatta oynamaya mecbur kaldığını söyleyen Walcott; "Buraya bir forvet olarak geldim. Ancak kanatta oynamayı öğrenmek zorunda kaldım. Benim için para önemli değil. Ancak artık kanatta oynamak istemiyorum. Yeni bir sözleşme imzalamadan önce bu durumu gözönüne alacağım" dedi.

Menajer Arsene Wenger'in, Walcott'un forvet hattında görev alma isteğine nasıl yanıt vereceği bilinmiyor. Arsenal'in kadrosunda, Podolski, Gervinho, Giroud ve Chamakh gibi golcüler bulunuyor.