Chelsea macerasına çok parlak bir başlangıç yapan eden Hazard, transfer sürecini anlattı. Öncelikli tercihinin Tottenham olduğunu itiraf eden Hazard, Londra ekibinin Şampiyonlar Ligi’ne katılamaması üzerine, kentin diğer takımını tercih ettiğini söyledi.Chelsea macerasına çok parlak bir başlangıç yapan eden Hazard, transfer sürecini anlattı. Öncelikli tercihinin Tottenham olduğunu itiraf eden Hazard, Londra ekibinin Şampiyonlar Ligi’ne katılamaması üzerine, kentin diğer takımını tercih ettiğini söyledi.
Chelsea, Tottenham'ı sadece Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan değil; kadrosuna büyük bir yıldız eklemekten de mahrum etti. Londra ekibi, geçen sezon Premier Lig’i 6. sırada bitirmesine karşın, Şampiyonlar Lig’i şampiyonu olunca, bu sezon otomatik olarak devler ligine katılma hakkı elde etmişti. Bu durumda ön eleme oynaması gereken Tottenham, UEFA Avrupa Ligi’ne katılmak zorunda kalmıştı.

Chelsea'nin tarihindeki ilk Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, Tottenham'ı sadece bu prestijli turnuvada yer almaktan değil; eden Hazard'dan da etti. Zira Belçikalı genç oyuncu, Premier Lig'deki ilk tercihinin Tottenham olduğunu itiraf etti. Ancak Tottenham'ın Şampiyonlar Ligi’ne katılamamasının fikrini değiştirdiğini söyleyen Hazard; "Tottenham'ı genç ve yükselen bir ekip olarak görüyordum. Bu yüzden transferdeki ilk tercihim onlardı. Ancak Tottenham Şampiyonlar Ligi’ne katılamayınca fikrim değişti ve benimle çok yakından ilgilenen Chelsea'yi tercih ettim" diye konuştu.
Chelsea'nin geçen sezon oynadığı futbolu beğenmediğini de açık yüreklilikle kabul eden Hazard; "Bu kadar savunmaya dönük bir takımda oynamak istemiyordum. Ancak Chelsea yöneticileri, hücuma yönelik iyi oyuncularla kadroyu takviye etme sözü verince, tekliflerini kabul ettim" dedi.