Granada maçında, takım arkadaşı David Villa'yla tartışan Lionel Messi basına tepki gösterdi. Arjantinli yıldız oyuncu, David Villa ile arasında sorun olduğu yolundaki haberleri yalanladı.Barcelona ile Granada'yı karşı karşıya getiren maçta, ilk yarının son dakikalarında, David Villa ile Lionel Messi karşı karşıya gelmişti. Sakin tavırlarıyla tanınan Messi, ceza sahası içinde kendisine pas vermediği gerekçesiyle Villa'ya tepki göstermişti.
Messi ile Villa arasındaki söz düellosu, İspanyol basınının bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Özellikle Madrid merkezli gazeteler, sayfalarında, iki futbolcunun arasındaki sorunların görünenden çok daha derin olduğunu ileri sürdü. Ancak Messi haberleri yalanladı. Barcelona'nın resmi televizyonuna konuşan yıldız oyuncu; "Maç sırasında bu tür tartışmalar olabilir. Villa zaman zaman antrenmanda da tartışıyoruz. Ancak bu aramızda sorun olduğu anlamına gelmez. Sadece ilk yarı bitmek üzeriydi ve hala gol atamamıştık. Bu yüzden gergindik" diye konuştu.
Basın yer alan haberlerin aksine, David Villa'nın en iyi arkadaşlarından biri olduğunu savunan Messi, kızgınlığını takımın yeteri kadar iyi oynamamasına bağladı.