İngiltere Futbol Federasyonu, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Finali’nin Wembley Stadı’nda oynanmasını önerdi. Zira UEFA'nın, 2020'de maçları Avrupa'nın değişik kentlerinde oynatması gündemde.2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın hangi ülkede yapılacağı belirsizliğini koruyor.Şampiyonayı düzenlemek için en güçlü aday Türkiye. Ancak İstanbul, 2020 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapma hakkı elde ederse, UEFA yeni bir ev sahibi aramak zorunda kalacak.
Türkiye dışındaki adayların, bu önemli organizasyonu düzenlemeye uygun olmadığını düşünen UEFA başkanı Michel Platini, yeni bir format ortaya atmıştı.
Platini, maçların Avrupa'nın değişik kentlerinde oynanmasını istiyordu. Yarı final ve final maçlarına ise tek bir stat ev sahipliği yapacaktı. İngiltere Futbol Federasyonu, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Finali’ne ünlü Wembley Stadı’nın ev sahipliği yapmasını önerdi. Geçen hafta platini ile biraraya gelen federasyon başkanı David Bernstein, bu öneriyi resmen UEFA başkanına iletti.
İngiltere milli takımının maçlarını oynadığı Wembley Stadı, 2011 Şampiyonlar Ligi Finali’ne de ev sahipliği yapmıştı. Barcelona'nın kazandığı finalde rekor gelir elde edilmesi üzerine, UEFA, bu yıl da Şampiyonlar Ligi Finali’nin Wembley'de oynanmasına karar vermişti.