Atletico Madridli Emre Belözoğlu, teknik direktörü Simeone ile iyi ilişkiler içinde olduğunu belirtirken, eski kulübü Fenerbahçe'nin de başarılı olmasını çok istediğini söyledi.Atletico Madrid'in Türk futbolcusu Emre Belözoğlu, UEFA Avrupa Ligi (B) Grubu'ndaki Viktoria Plzen karşısında bulduğu forma şansını iyi değerlendirerek, takımın 1-0 kazandığı maçta golün asistini yaptı.
Emre Belözoğlu, teknik direktör Diego Simeone'nin Viktoria Plzen karşılaşmasında takımda sürekli forma giyemeyen oyunculara görev verdiğini kaydetti. Belözoğlu, "Böyle şans geldiği zaman iyi değerlendirmem gerekiyor. Ondan sonra forma şansı gelecektir" dedi.
Viktoria Plzen karşısında takımda sürekli oynayan 3 oyuncunun forma giydiğini vurgulayan Emre Belözoğlu, "Şu ana kadar yaklaşık 17-18 maç oynadık ve bunların 3-4'ünde birlikte oynayan oyuncular sahada yer aldı. Bu yüzden kolay değil. Ama tabi ki kazanmak önemli. Herkes elinden geleni yaptı" dedi.
Deneyimli oyuncu, İspanya La Liga'da çok iyi giden bir takım olduklarını ve bu nedenle teknik direktör Simeone'nin iyi işleyen bir takımda değişiklik yapmak istememesinin normal olabileceğini söyledi.

Atletico Madrid'te şimdiye kadar sadece iki Avrupa ligi maçında forma şansı bulabilen Emre Belözoğlu, "İspanya'ya gelirken yaşayabileceğim tüm zorlukları düşündüm. Önümüzde daha çok sayıda maç var. Sezon daha çok uzun. Zaten hocayla bu konuyla ilgili konuşmaları da yapıyoruz. Kendisiyle en son iki gün önce konuştuk. Böyle şans geldiği zaman iyi değerlendirmem gerekiyor. Ondan sonra forma şansı gelecektir" diye konuştu.
"BEN İYİ ÇALIŞIYORUM"
Emre Belözoğlu, Arjantinli teknik adamın, 'Emre'yi layık olduğu şekilde oynatamadığım için kendimi sorumlu hissediyorum' şeklindeki sözleriyle ilgili olarak ise, "Sağolsun, teşekkür ederim. Ben iyi çalışıyorum. Profesyonel bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Özellikle 27, 28 yaşından sonra kendime iyi baktım. Benim için önemli olan şu anda takımın iyi gitmesi ve takım iyi gidiyor. Hocanın inandığı insanlar var, bu da normaldir. Önemli olan hoca ile aramdaki samimi ilişkilerdir. Ben Simeone ile çok iyi ilişki içinde olduğumu düşünüyorum. Bu yüzden bana da şans gelecektir" dedi.
"FENERBAHÇE, ÇOK BAŞARILI OLSUN İSTİYORUM"
Deneyimli oyuncu, eski takım arkadaşı Alex De Souza'nın Fenerbahçe'den ayrılmasının hatırlatılması üzerine, bu konuyla ilgili konuşmak istemediğini ifade etti.
Fenerbahçe'den artık yeterince uzak kaldığını ve camianın içinde bulunmadığını dile getiren Emre Belözoğlu, bu nedenle camia içinde olanlardan habersiz olduğunu vurguladı.
Emre Belezoğlu, Alex'in bu şekilde kulüpten ayrılmasına şaşırıp, şaşırmadığının sorulması üzerine ise, "Şaşırma değil. Alex benim yakın arkadaşım. Kendisiyle de zaten konuştum. Futbolun içinde bunlar var. Asıl olan Fenerbahçe'dir ama tabii ki bir futbolcu olarak düşündüğümde Alex için kolay bir şey değil. Kimsenin üzüntüsü olmasın. Hem Fenerbahçe camiası hem Alex üzülmesin. İnşallah bir orta yol bulunur, çünkü Fenerbahçe'ye hizmet etmiş bir oyuncu. Fenerbahçe çok büyük bir camia. Ben, eski camiam olsa da oynarken kendimi oraya ait hissettim. Fenerbahçe, çok başarılı olsun istiyorum" şeklinde konuştu.