Barcelonalı Gerard Pique, Jose Mourinho'ya yönelik eleştirileri ile gündeme oturdu. Pique; "Mourinho, Barcelona ile Real'in arasını bozmaktan vazgeçti. Çünkü kendi soyunma odasını karıştırmakla meşgul" ifadesini kullandı.Barcelona'nın başarılı savunma oyuncusu Gerard Pique, 2-2 sonuçlanan El Clasico sonrası, eleştiri oklarını Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'ya yöneltti.
Geçen sezonların aksine sakin geçen El Clasico'yu değerlendirmesi istenen Pique; "Jose Mourinho iki takım arasında gerginlik yaratmaya çalışmak yerine, kendi soyunma odasını karıştırmakla meşgul olunca, El Clasico da sakin geçti" yorumunu yaptı.
Mourinho'nun gerilimden beslendiğini iddia eden Pique; "Geçen yıl Real Madrid ile aramızdaki gerilim son buldu. Çünkü Mourinho bizi geremeyeceğini artık anladı. Bu yüzden de aradığı gerilimi evinde yaratıyor" diye konuştu.
Pique, kaptan Carles Puyol'un, Benfica maçında dirseğinin çıkmasıyla sonuçlanan pozisyonu da değerlendirdi. Puyol'un tüm deneyimine karşın hala genç bir oyuncu gibi davranmasının kendisini kızdırdığını söyleyen Pique; "Asla öğrenmiyor. Puyol artık 24 yaşında değil. 80. Dakikada takım 2-0 öndeyken topa o şekilde atlaması açıkçası beni kızdırıyor. Ancak böyle davranmasaydı o puyol olamazdı" dedi.