Fransa Birinci Futbol Ligi takımlarından Rennes, Fransa 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda da bulunan Yann M'Vila ve Chris Mavinga'nın, kadro dışı bırakıldığını duyurdu.Fransa Birinci Futbol Ligi takımlarından Rennes, Fransa 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda da bulunan Yann M'Vila ve Chris Mavinga'nın, kadro dışı bırakıldığını duyurdu.
Ligue 1 ekiplerinden Rennes, milli oyuncuları Yann M'Vila ve Chris Mavinga'nın, Fransa'nın 2013 Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemelerinde Norveç'e karşı oynadığı maç öncesi, gece kulübüne gittiği gerekçesiyle kadro dışı bırakıldığını açıkladı.
Rennes Kulübünden yapılan açıklamada, Yann M'Vila ve Chris Mavinga'nın, yarın oynanacak Montpellier maçı kadrosunda yer almayacağı ifade edilerek, "Sorumsuzca hareket eden oyunculara daha fazla tolerans gösterilmeyeceği" belirtildi. Oyuncuların, genç takımla çalışacağı bilgisi verildi.M'Vila ve Mavinga, Fransa 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın Norveç'e karşı oynadığı ve 5-3'lük mağlubiyetle sonuçlanan maç öncesi, takım arkadaşları, Real Sociedad'lı Antoine Griezmann, Milan'lı M'baye Niang ve Toulouse'lu Wissam Ben Yedder ile Paris'deki bir gece kulübüne gitmişti.