Serie A devi Milan ile Brezilyalı golcüsü Pato'nun yolları ayrıldı. Üst üste geçirdiği sakatlıklar nedeniyle sık sık formasından uzak kalan Pato, 15 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Corinthians'a transfer oldu.

Ülkesine dönen Brezilyalılar kervanına Alexandre Pato da katıldı. Sürati ve tekniğiyle, Avrupa'nın enönemli golcülerinden biri olmasına kesin gözle bakılan Pato, kronikleşen sakatlıklarından bir türlü kurtulamayınca, Milan'a veda etmek zorunda kaldı.


Son 12 ay içinde üst üste sakatlıklar yaşayan Pato'nun verimli olacağından ümidini kesen Milan yönetimi, 23 yaşındaki oyuncuyu, 15 milyon eurokarşılığında, son Libertadores ve Fifa Kulüpler DünyaKupası Şampiyonu Corinthians'a gönderdi.Taraftara açık bir mektup yazan Pato; "Milan'da unutulmaz yıllar geçirdim. Bana verdiğiniz desteği hiçbir zaman unutmayacağım. Corinthians'ta düzenli olarak oynama şansı bulacağım için mutluyum. AncakMilan'ı unutmak kolay olmayacak" ifadelerini kullandı.Milan formasıyla toplam 63 gol atan Pato, Serie A'da bu sezon gol atma başarısı gösterememişti.