Danny Wilson Liverpool'da

Rangers'ın defans oyuncusu Danny Wilson, sağlık kontrolünün ardından İngiliz kulübü Liverpool ile 3 yıllığına anlaştı.

Liverpool kulübü ilk olarak 2 milyon Euro ödediği 18 yaşındaki oyuncu ile anlaştığını duyurdu.

Transferinin ardından LFC TV'ye konuşan Danny dünyanın en iyi takımlarından birisine geldiği için çok mutlu olduğunu söylerken açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Liverpool ile anlaşma imzalamak harika bir his. Nereye giderseniz gidin herkes Liverpool'u biliyor ve burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu benim için büyük bir sınav olacak. İngiltere Premier Ligi dünyanın en iyi liglerinden bir tanesi ve bende dünyanın en iyi takımlarından birisi için oynuyor olacağım."

"Buraya İskoçya'dan geldiğim için insanlar burası için hazır olmadığımı söyleyebilir ama bu kendimi içinde bulmak istediğim bir mücadele ve bende bu yüzden buraya geldim. Herkes 18 şampiyonluğu olan bu kulübün tarihini biliyor. Buraya gelmek için karar vermek zor değildi çünkü Liverpool hergün gelip seni isteyen bir kulüp değil bu yüzden Liverpool formasını giymek için sabırsızlanıyorum."

"Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan bazı takımlarda benimle ilgileniyordu ama Liverpool benim için teklif getirdiği zaman gitmek istediğim tek bir takım vardı."