Arjantin Milli Takımındaki görevinden 6 hafta önce alınan Diego Armando Maradona, milli takım çalıştırmaya tekrar başlama fikrini tamamen değiştirirse İngiltere'de bir kulüp çalıştırma fikrine açık olduğunu söyledi.


Maradona'nın Avrupa'ki menajeri olan Walter Soriano yaptığı açıklamada Martin O'Neill'in gitmesinden beri teknik direktörsüz olan Aston Villa kulübünün Maradona için herhangi bir teklif yapması halinde Arjantinli teknik adamın İngiltere'ye gelme fikrine açık olacağını söyledi.

Bunun yanı sıra Maradona'nın Buenos Aires'teki yakın bir arkadaşının reuters'e yaptığı açıklamada 1986 Dünya Kupası'nda Maradona'nın "Tanrının eli" diye adlandırılan, İngiltere'ye el ile attığı gol sonucunda İngiltere'nin turnuva dışında kalmasından dolayı İngiltere'ye gitmesinin muhtemel olmadığını söyledi.

Maradona'nın ismini vermek istemeyen arkadaşı yaptığı açıklamada, "Maradona'nın İngiltere'de kulüp çalıştırmakla ilgilenmesinin şuan sözü bile edilmez. Ben bu mümkün değil demiyorum ama bunun şuan olası olmadığını düşünüyorum. O hala Arjantin'i diğer takımların üstünde tutacak ve milil takım kapısını kapatmayı düşünmüyor" ifadelerini kullandı.

Maradona'nın kontrarı 2010 Dünya Kupası çeyrek finalinde Almanya'ya karşı alınan 4-0'lık mağlubiyetten sonra uzatılmadı.

Maradona'nın menajeri Soriano Aston Villa'nın merkezi olan Birmingham'ın Mercury gazetesine yaptığı açıklamada, "Bence Diego İngiltere'ye gelme ve Aston Villa'yı çalıştırma fikrine çok açık olacak. Eğer kulübün sahibi Randy Lerner Maradona'ya ciddi bir teklif yapmak istiyorsa, Maradona'nın buna çok pozitif bir cevap vereceğinden eminim" şeklinde konuştu.

Maradona daha önce 1970'li yılların ortasında daha tecrübesiz bir genç iken neredeyse Sheffield United kulübüne katılacaktı ama Maradona kuzey kulübüne çok pahalı geldi