İspanyol spor gazeteleri, Milan'ın, Zlatan İbrahimoviç'i transfer etmek için 40 milyon avro bonservis bedeli karşılığında Barcelona ile anlaştığını ileri sürdü.

Barcelona'da yürütülen görüşmelerde, Milan kulübünün en üst düzey yöneticisi Adriano Galliani'nin Barcelonalı yöneticileri ikna ettiği belirtildi. Milan'ın Barcelona'ya 15, 15, 10 olmak üzere 3 yıl içinde toplam 40 milyon avro ödeyeceği yazılırken, Katalan kulübünden sezon başına net 10 milyon avro alan İbrahimoviç'in de Milan'da 9 milyon avro kazanacağı kaydedildi.

Barcelona'da teknik direktör Pep Guardiola ile arasında sorunlar olan İbrahimoviç, iki kulüp arasındaki anlaşmadan sonra dün Barcelona'nın antremanına çıkmazken, bugün kararını vereceği ve ona göre transferin resmilik kazanacağı ifade ediliyor.

İnter'e geçen yıl 50 milyon avro artı Samuel Eto'o'yu vererek İsveçli İbrahimoviç'i alan ve tarihindeki en pahalı transferi yapan Barcelona'nın, bir yıl sonra bu futbolcusunu Milan'a vererek toplam 47 milyon avroluk zarara uğradığı savunuluyor