PÜRÜZ ÇIKTI! Beşiktaş bugün İstanbul'a getirmeyi planladığı Matteo Ferrari ile her konuda anlaştı. Ancak kulübü Genoa'dan yüklü alacağı sorun olan Ferrari hız kesti.
İtalyan kulübü ile 1 milyon Euro'luk bir alacağı bulunduğu öğrenilen futbolcunun bu sorunu çözüp, 3-4 gün içinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor.
BİR KEZ DAHA MASAYA OTURULDU
Daha önce anlaşma sağlanan Genoa'nın 30 yaşındaki stoperinin transferinde kulübü pürüz çıkarttı. Başkan Yıldırım Demirören ve yönetici Şeref Yalçın dün Genoa'lı yöneticilerle bir kez daha masaya oturdu. Genoa'lılar Ferrari'nin geçen yıldan kalan 1.5 milyon Euro'luk prim ve alacaklarını Beşiktaş'ın üzerine yıkmak isteyince transfer çıkmaza girdi.
GENOA'DAN ALACAK VAR!

İtalya'da bulunan ve Ferrari transferini çözmek için birkaç gündür yoğun mesai harcayan başkan Demirören'in, "Futbolcu ile kulübü Genoa ile arasında alacak sorunu var. Bu sorun taraflar arasında çözülmeden bu işi bitiremeyiz" dediği öğrenildi.
NE KADAR ÖDENECEK?

Ferrari transferi gerçekleşirse Beşiktaş'ın 5.8 milyon Euro bonservis bedeli, 30 yaşındaki oyuncuya da 3+1 yıllık sözleşme karşılığında yıllık 2.7 milyon Euro ödeneceği öğrenildi. 2004- 2005 arası Roma'da oynayan Ferrari, 2005-2006'da Everton'da geçirdiği kötü sezon sonrası tekrar Roma'ya döndü. 2008'e kadar 53 maçta oynayan geçen sezon transfer olduğu Genoa'da ise 33 maçta forma giydi.