Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, medya mensuplarıyla yaptığı sohbette, taraftarın beklentilerini bildiğini söylerken , "Daha oynanacak bir süreç var ve sonuçların ne olacağı belli olmaz. Kimse Beşiktaş bu yarışın içinde değil diyemez. Geçen yıl da tablo böyleydi, ama sonuç farklıydı" dedi.

Denizli, Mert Nobre'nin uzun süredir gol atamadığının hatırlatılması üzerine "Sadece Nobre değil, her golcü için gol atamamak sıkıntı yaratır. Nobre'nin ne olduğunu, neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Nobre'nin kısa sürede gerçek kimliğine döneceğine inanıyorum." şeklinde yanıt verdi.

Delgado'nun tamamen iyileşmesinin ardından takımdan hangi futbolcuların gönderileceğini soran medya mensuplarına Denizli şu cevabı verdi:

"Bugün gönderilecek diye yazılan isimlerin tamamı hayal ürünü. Delgado ancak iki ay sonra dönebilecek. İki ay öncesinden görev verdiğim veya vereceğim futbolcularla ilgili haberler yapmak Beşiktaş'a zarar verir"

Tecrübeli teknik direktör, Beşiktaş'lı taraftarlara da bir çağrıda bulunarak "Onlardan tek isteğim bu zor günlerde futbolcuların işlerini kolaylaştırmaları. Protesto olur, ama oyunun başında ve galipken yapılmamalı. Fenerbahçe maçı belki de bu ortamın değişmesi için bir neden olabilir" şeklinde konuştu.