Levent Erdoğan, yaptığı açıklamada, istifa dilekçesini bu sabah kulübe gönderdiğini söyledi. Erdoğan, bazı ilkeleri nedeniyle görevine devam etmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Genel kurul dönemine girilmiş olması sebebiyle de görevimin devam etmesinin etik olarak uygun olmadığını düşünerek istifamı verdim" dedi.

Erdoğan, Ocak ayı sonunda yapılacak seçimle ilgili olarak da "Seçim döneminde ne şekilde ve kiminle hareket edeceğimi önümüzdeki günlerde yapacağım basın toplantısıyla açıklayacağım" diye konuştu.
Levent Erdoğan, siyah-beyazlı kulübe gönderdiği istifa dilekçesinde ise "Olağan seçimli genel kurul dönemine girilmiş bulunduğundan, yönetim kurulu üyesi olarak faaliyetime devam etmemin uygun olmayacağı düşüncesiyle Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Yönetim kurulu üyeliğinden istifamın kabulünü diler, saygılarımı arz ederim" ifadelerini kullandı.
İstifası kabul edildi!

Siyah-beyazlı kulübün hukuki işlerden sorumlu Asbaşkanı Levent Erdoğan, sabah saatlerinde Siyah-beyazlı kulübe istifa dilekçesi göndererek yönetim kurulu üyeliğinden ve Beşiktaş'daki görevinden istifa ettiğini bildirmişti.

Siyah-beyazlı kulüp ise resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla bu istifayı kabul etti. Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Yönetim Kurulu üyemiz Levent Erdoğan bugün yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini Kulübümüz'e bildirmiştir. Levent Erdoğan'a bundan sonraki yaşantısında esenlikler dileriz."