Aksu'nun listesindeki 3. isim!
Ocak 2010'da düzenlenecek Beşiktaş Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda Başkan adayı olan Av. Dr. Murat Aksu, listesine Yahya Kemal Gençer'i de aldı.

Murat Aksu'nun Yönetim Kurulu Listesi'nde Cumhurbaşkanlığı eski baş danışmanı ve RTÜK Kurucu Başkanı Ali Baransel, Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan'dan sonra yer alan bir diğer isim Yahya Kemal Gençer oldu.

Murat Aksu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Temel yaklaşımımızın başında, Beşiktaşımızın, özellikle mali yapısı olmak üzere her konuda hiçbir kişi ve kuruluşun vesayetine dayalı bir görüntü sergilememesine ilişkin kararlılığımız gelmektedir.

Beşiktaş'ın dünya çapında rekabet gücü olması için dünyada belli seviyelere gelmiş olan şirketleri yönetmiş yöneticilere ihtiyaç vardır. Türkiye'nin köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan ve kendi faaliyet alanında dünyanın önde gelen şirketlerinin başında gelen Bağfaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Gençer'in sanayi sektöründe gösterdiği bu üstün performansı Beşiktaş'a da taşıyacağına inanıyorum.

Daha önce Beşiktaş yönetiminde birlikte çalıştığım Sayın Gençer, hem çok değerli bir Beşiktaşlıdır hem de başarılı bir yöneticilik geçmişi vardır. Beşiktaş Yönetim Kurulunda Basketbol şube sorumlusu olarak görev aldığı dönemde Beşiktaş Erkek Basketbol takımı play-off'larda finale kalırken, Bayan Basketbol takımı da şampiyon olmuştur. Kendisinin döneminde Beşiktaş, tarihinde ilk defa bayan basketbol takımı ile Cumhurbaşkanlığı kupasını da almıştır.

Beşiktaş'a büyük katkıları olucağına inandığım Sayın Gençer'e katılımı için teşekkür ediyorum.

Yahya Kemal Gençer ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Murat Aksu Başkanlığında kurulucak olan yeni Beşiktaş Yönetimi'nin bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Daha öncede birlikte çalıştığım Sayın Aksu ile Beşiktaş'ın, yeni kurumsal yapısı ile sportif başarılara imza atacağına ve global pazarlarda rekabet edeceğine inancım sonsuzdur."