Zirveye kanat çırpan Kartal, Manisaspor deplasmanında galibiyet arıyor...CSKA Moskova karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyetle UEFA Avrupa Ligi şansını kaybeden Beşiktaş, Galatasaray karşısında aldığı beraberlikle önemli bir rakip olduğunu kanıtlayan Manisaspor’a konuk olacak.

Üst üste 8 maç kazandıktan sonra, geçen hafta Diyarbakırspor beraberliğiyle frene basan Beşiktaş, bugün sahne alıyor... CSKA Moskova mağlubiyetiyle Avrupa defterini kapatan Kara Kartallar, Manisaspor’u devirip yola devam etmek istiyor.

Lige çok kötü başlamasına rağmen üst üste aldığı galibiyetlerle zirveye tutunan Siyah-Beyazlılar’ın en büyük amacı, çifte kupa kazandığı 2009 senesini ligin zirvesinde tamamlamak... Devre arası öncesindeki Manisaspor ve Bursaspor maçlarından 6 puan almak isteyen Beşiktaş, Ege’den 3 puanla dönmekten başka bir şey düşünmüyor.

Son maç 5-1 bitmişti
Manisa 19 Mayıs Stadı’ndaki kritik mücadele saat 20.00’de başlayacak ve Lig TV’den naklen ekranlara gelecek. Zorlu mücadelede hakem Selçuk Dereli düdük çalacak. Bilindiği gibi geçen sene Bank Asya’da bulunan Manisaspor’la Beşiktaş en son 2007-2008 sezonunda karşılaşmış ve İnönü’deki son mücadeleden Beşiktaş 5-1’lik zaferle ayrılmıştı.

İki eki lig tarihinde 6 kez karşılaştı. Beşiktaş bu maçların 5’inden galibiyetle ayrılırken, 1 maç Manisasspor lehine sonuçlandı.

İşte muhtemel 11'ler


MANİSASPOR: İlker Güven Kalabane Burak Eren Ergin Mehmet Nas Yiğit İncedemir Nizamettin Simpson Yaser

BEŞİKTAŞ: Rüştü İ.Toraman Sivok Ferrari İ.Üzülmez Ernst Fink Nihat Tello İsmail
Bobo

Hakemler: Selçuk Dereli, Mustafa E. Eyisoy, Erdinç Sezertam
Stat: 19 Mayıs
Saat: 20.00
Yayın: Lig TV