Burnu değil kalbi kırık!


İki maçtır kırık burnuyla sahadaki yerini alan Rüştü Reçber, “Islıklandığımda duyduğum acı, şimdikinden çok daha fazlaydı” diye konuştu.
Sezonun ilk yarısında, Beşiktaş’ın en konuşulan ismi kuşkusuz Rüştü Reçber’di... Sakat sakat çıktığı Galatasaray derbisinde yaptığı hatalar ve CSKA Moskova deplasmanı dönüşünde taraftarların ağır tepkisiyle karşılaşan Rüştü, Denizlispor ve Kasımpaşa maçında ıslıklanmıştı. Top ayağına her geldiğinde, kendi taraftarı tarafından protesto edilen deneyimli eldiven, tecrübesiyle kötü günleri aşmayı başarmış ve en kritik sınavlarda takımını başarıya taşımıştı. Tarihi Manchester United zaferinde başrolü oynayan Rüştü, kritik CSKA Moskova maçında burnu kırılmasına rağmen sahada kalmış ve elinden geleni yapmıştı. Hakan Arıkan’ın yokluğunda büyük bir fedakarlık örneği gösteren ve özel bir bandajla Diyarbakır ve Manisaspor maçlarında takımındaki yerini alan Rüştü, sakatlığının büyütülmemesi gerektiğini söyledi.

‘Çifte şampiyon olacağız’
“Daha zorlu günler geçirdik. Elele yine çifte şampiyon olacağız” diyen deneyimli eldiven, “Doğrusu ıslıklandığımda çok daha büyük bir acı duymuştum. Ama her şey geride kaldı. Taraftarlarımız şimdi bize büyük destek veriyor. Biz de onlara kupayla yanıt vereceğiz ve futbolumuzla tribünlerimizi onları mutlu edeceğiz” dedi. Bilindiği gibi Hakan Arıkan’ın da sakatlığı bulunuyor.