Transfer kongreye takıldı

Beşiktaş yönetimi sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 9 futbolcuyla Ocak ayında yapılacak seçimden sonra görüşülmesini kararlaştırdı.

Siyah-Beyazlı yönetimin Holosko, Hakan Arıkan, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Korcan, Rüştü, Serdar Özkan, Uğur İnceman ve Yusuf'a bir haber göndererek, "Sizinle görüşme yapmamamız sözleşmelerinizin yenilenmeyeceği anlamına gelmiyor. Görüşmeler kongreden sonra yapılacak. Çünkü kararı işbaşına gelecek olan yönetim vermeli" dedikleri öğrenildi.

Futbolculardan bazılarının bu kararı olumlu karşıladıkları belirtilirken, bazılarının ise "Hem yurt içinden hem de yurtdışından gelen teklifler var ve teklif yapan takımlar ocak ayının başından itibaren masaya oturmak istiyorlar. Ay sonuna kadar bekleyemeyiz" dedikleri ifade edildi.

Yönetimin ise futbolcuların bu tavrına rağmen kararını değiştirmediği ve görüşmek için ocak ayının sonunu beklemekte kararlı olduğu belirtildi.

Bu arada Beşiktaş'ın A2 takımının başında olan Sergen Yalçın, genç futbolcuların A takıma alınmamasına, hazırlık kampı kadrosuna da çağrılmamasına tepki göstererek istifasını yönetime ilettiği bildirildi. Ancak yönetim kurulunun Sergen Yalçın'la bir görüşme yapmayı kararlaştırdığı, bu nedenle de istifasını işleme koymadığı ifade edildi.