"Önce Ankaragücü"

Beşiktaş'ta Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan'ın, yaşadıkları sakatlıklar sonrası bir süre takımdaki yerlerini alamayacaklarının açıklanmasını ardından, Siyah-Beyazlı yönetim devre arası transfer döneminde yeni bir kaleci ile anlaşmak için temaslara başlamıştı.Beşiktaş, kaleci transferi için Ankaragücü'nün 24 yaşındaki oyuncusu Serkan Kırıntılı ve Denzilispor'un kalesini koruyan Cenk Gönen'in ile görüşmelerde bulunmuş, ancak bu iki oyuncu ile ilgili net bir açıklama yapılmamıştı.

Beşiktaş ile adı geçen Serkan Kırıntılı, sessizliğini bozdu. Serkan, 19 Ocak'ta sözleşmesinin bittiğini hatırlatırken, ilk olarak Ankaragücü Kulübü ile görüşmek istediğini söyledi.

Serkan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Ben Türkiye'nin sayılı kulüplerinden biri olan Ankaragücü'nde forma giyiyorum. 5 yıldır Ankaragücü oyuncusuyum. Burada güzel günlerim geçti. 19 Ocak'ta sözleşmem bitecek. Beşiktaş'ın da son dönemde benimle menajerim aracılığı ile bir teması oldu. Ancak ben ilk olarak Ankaragücü ile görüşeceğim. 5 yıldır oynadığım kulübümün benim üzerindeki emeklerini hızlıca vereceğim bir kararla görmezden gelemem. Önce Ankaragücü ile görüşüp daha sonra kesin kararımı vereceğim."

Beşiktaş'ın Serkan Kırıntılı'nın yaptığı bu açıklamanın ardından kaleci transferindeki önceliğini Denizlispor'un genç oyuncusu Cenk Gönen'e vermesi bekleniyor. Siyah Beyazlı kulübün ayrıca bir dönem Beşiktaş forması giyen ve sezonun ilk yarısında Beşiktaş A2 takımı ile antrenmanlara çıkan Murat Şahin ile de görüşebileceği kaydedildi.