"Boşu boşuna oynamayalım"

Finalin adı Efes Pilsen-Fenerbahçe olacaksa... MHK'yı zehir zemberek sözlerle suçlayan Beşiktaş Basketbol Şube Koordinatörü Bozkurter, 'Mehmet Keseratar katletti. Duruyor duruyor, ne zaman Fenerbahçe'nin kritik sınavı varsa görev veriliyor' dedi.

Derbide Fenerbahçe’ye kaybeden Beşiktaş’ta hakemlere büyük tepki var. Karşılaşmanın başhakemi Mehmet Keseratar’ın yönetimine isyan eden Siyah-Beyazlı ekibin Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, “Mehmet Keseratar, Fenerbahçe’nin, Efes Pilsen, Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown ile yaptığı kaç maçını yönetti? Son 4 yılın istatistiğine bakılsın. Duruyor duruyor, ne zaman Fenerbahçe’nin kritik maçı varsa görev alıyor ve karşılaşmalar böyle bitiyor. Mehmet Keseratar katletti. Keseratar, Serkan Emlek ile birlikte son yıllarda kaç maç yönetti? Biz bunu soruyoruz ve öğrenmek istiyoruz” dedi.

Kendilerine çok kolay teknik fauller çalındığını, bunun da maçın skoruna direkt etki ettiğini dile getiren Bozkurter, şöyle devam etti: “Rasim, pozisyon bittikten sonra topa yumruk attı, teknik faulü veremediler. Baxter’a ‘Neden hakem sana teknik faul verdi’ diye sordum, ‘Bana faul yapıyorlar, görmüyorsun dedim, teknik faul verdi’ yanıtını aldım. Dünyanın neresinde hakeme ‘faul var’ diyen kişi teknik faul alıyor. Mehmet Keseratar maçı çığrından çıkardı ve katletti. Bundan sonra Keseratar’ı maçlarımızda istemiyoruz. Gelmesin artık maçlarımıza.”

Hakemleri kim atıyor?

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Metin Şahin’in 3 aydır ABD’de olduğunu kaydeden Bozkurter, bu hakemleri kimin atadığını merak ettiklerini belirterek, “Federasyon hem Efes Pilsen, hem de Fenerbahçe maçlarına eyyamcı hakemler gönderdi. Biz de bunun bedelini ödedik. MHK Başkanı Metin Şahin 3 aydan beri ABD’de bulunuyor. Kim atıyor bu hakemleri? Hakem atamalarında kriterler ne? Beşiktaş’ın bundan sonraki maçlarında MHK’nın daha hakkaniyetli hakemler atamasını bekliyoruz. Ligin sonunda Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker finali istiyorlarsa, söylesinler bunu bilelim, boşuna oynamayalım.”

Likholitov olsaydı!
Bozkurter, Rusya’nın Unics Kazan takımından transfer ettikleri 2.10 metre boyundaki Likholitov’un lisansının maça yetişmediğini belirterek, “Bu oyuncumuzun lisansını Rusya’daki Noel tatili nedeniyle çıkartamadık. O oynasaydı, tüm bunlara karşın Fenerbahçe Ülker’i dağıtırdık. Çünkü oyuncumuz Baxter, pota altında uzunlarla tek başına 40 dakika mücadele etti. Önümüzdeki hafta Akatlar’da Galatasaray ile oynayacağız. Tüm taraftalarımızı bekliyoruz” diye sözlerini noktaladı.

Efes Pilsen de isyan etmişti

Beko Basketbol Ligi’nde geçen yılın ikinci yarısında oynanan ve Fenerbahçe’nin uzatmalar sonunda 84-80’lik galibiyeti ile sonuçlanan maç sonrası Efes Pilsen cephesi de aynı gerekçelerle hakem Mehmet Keseratar’a tepki göstermişti. Hatta Efes Pilsen taraftarları bir sonraki maçta tribünlere ‘Efes basket atar, Federasyon keser atar’ pankartı asıp tepkilerini bu şekilde dile getirmişlerdi.