Murat Aksu'nun başkan adaylığını açıklamasının ardından daha da çekişmeli bir hale gelen kongre sürecinde gözler mevcut başkanımız Yıldırım Demirören'in yapacağı hamlelere çevrildi.Murat Aksu'nun başkan adaylığını açıklamasının ardından daha da çekişmeli bir hale gelen kongre sürecinde gözler mevcut başkanımız Yıldırım Demirören'in yapacağı hamlelere çevrildi. Demirören ise her gittiği platformda iki dönemdir başkanlık koltuğunda oturduğunu ve tecrübe kazandığını belirterek, kongre üyelerinin sorularını cevaplıyor.

Bunun yanı sıra Yıldırım Demirören'in yeniden seçilmesi halinde kulüp yönetiminde radikal kararlar alacağı ortaya çıktı. Milyon dolarlık bütçeye sahip bir kulübün 16 kişilik bir yönetim kurulu ile yönetilmesinin zor olduğuna inanan Demirören, komiteler kurarak profesyonel bir yapı oluşturacağının sözünü veriyor. Ziyarete gittiği derneklerde ve toplantılarda bu proje üzerinde duran Demirören'in yeni yönetim planlamasının şöyle olması bekleniyor: Kurulacak komitelerin başında Yıldırım Demirören bulunacak. Onun altında ise futbol komitesi, altyapı komitesi ve mali işler komitesi, ürün grubu komitesi ve amatör branşlar komitesi yer alacak. Tüm bu komitelerin başında birer yönetici görev yapacak. Komitelerin içinde hem yöneticiler hem de işi bilen profesyoneller işleyişi yürütecek. Böylelikle kulüp yönetimindeki boşluklar en aza indirilecek. Demirören, kongre üyeleri ile yaptığı görüşmelerde, "Bizler de insanız, hata yapıyoruz. Hata yapa yapa bir şeyler öğreniyoruz. Geçmişte kulüp yönetimi ile ilgili yanlışlarımız olmuştur. Ancak bu yanlışları, kuracağımız komitelerle en aza indirmiş olacağız." dediği öğrenildi.

Öte yandan başkan adaylarından Murat Aksu, bayan olarak listesine Gülengül Altınsay'ı dahil ederken Başkan Yıldırım Demirören'in de Emine Sabancı Kamışlı ile anlaşmaya vardığı öğrenildi. Emine Sabancı Kamışlı, daha önce Beşiktaş'ta yöneticilik yapan Erhan Kamışlı'nın eşi.

Kaynak: Zaman