Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, İstanbul Büyükşehir Belediyespor mücadelesi sonrasında çarpıcı açıklamalarda bulunurken, futbolcularına da: "Sorunları bertaraf etmezsek, bazılarını biz bertaraf edeceğiz" şeklinde ültimatom gibi uyarıda bulundu.

Mustafa Denizli 1-0'lık yenilginin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Mücadeleye kötü bir başlangıç yaptık ve ilerleyen dakikalarda da istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Önümüzdeki hafta lig başlıyor. Kaybetmemizin belli faktörleri bulunuyor ve onları biliyoruz. Daha çok çalışarak telafi edeceğimize inanıyorum. Oyun bazen futbolun dışına çıktı. Özellikle kullandığımız kornerlerde bazı futbolcularımıza yapılan centilmenlik dışı olaylar vardı. Bu kadar gerilimin kime ne faydası var anlamak mümkün değil.

Sorunları bertaraf etmenin çalışmalarını yapacağız. Başka çaremiz yok. Lig başlarken taraftarın gerçek manada takımın yanında olmasını istiyorum. Ligin havası çok farklıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçları her zaman zorlu geçiyor. Benim iddiam var, futbolcularımın da uyum göstermesi lazım. Sorunları bertaraf etmezsek bazılarını biz bertaraf edeceğiz. Bu futbolcular onlara ne kadar güvendiğimi biliyorlar ama sanırım unuttular."

DELGADO'NUN DÖNÜŞÜNDEN HABERİM YOKTU
Delgado'nun dönüşü ve yabancı kontenjanı ile ilgili soru üzerine ise Denizli, "Delgado'nun bu akşam dönmesi lazım. Döndü mü haberim yok. Döndüyse kontrollerini testlerini yapacağız, durumuna bakacağız."