Beşiktaş'ın 29 Kasım'daki Sivas galibiyetinden sonra oynadığı hiçbir resmi maçı kazanamaması Yıldırım Demirören'i çileden çıkardı. Başkan, kongre öncesi üst üste gelen kötü sonuçlara büyük tepki gösterdi.


Tarih: 29 Kasım 2009. Yer ve rakip; Sivas. Sonuç; Beşiktaş 1-0 galip. İnanılır gibi değil ama Siyah-Beyazlı ekip işte o günden bu yana oynadığı hiçbir resmi maçı kazanamadı. Üst üste 7 sınavda taraftarını kahreden Kara Kartallar, Başkan Yıldırım Demirören’i de çileden çıkarmayı başardı! Futbolculara ve teknik direktör Mustafa Denizli’ye bugüne kadar şartlar ne olursa olsun hep sıcak yaklaşıp, tam destek veren Demirören, kupadaki son Belediye yenilgisinin ardından patladı.

Takımın ortaya koyduğu futbol için ‘Rezalet’ ifadesini kullanan başkanın, yaklaşan kongreye dikkat çekip, yakın çevresine şunları söylediği öğrenildi: “Sabote etseler bu kadar olmaz. Alınan şu sonuçlar ve sergilenen futbol Beşiktaş takımına hiç yakışmıyor. Elimizde bir tek lig kaldı. Sonuna kadar yarışın içinde kalıp, şampiyonluk unvanını korumaktan başka çaremiz yok.”

"KONGREYE SİYASET KARIŞTI"
Yıldırım Demirören dün gece Kanaltürk’te yayınlanan Telegol programında da çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Yorumcu Ahmet Çakar’ın, “Murat Aksu, AKP'nin önemli isimlerinden Abdülkadir Aksu’nun oğlu. Size göre kongrede siyasetin gölgesi olur mu?” şeklindeki sorusuna, Demirören şu çarpıcı yanıtı verdi: “Eğer bir vali, bir belediye başkanı Beşiktaş kongre üyelerini yönlendiriyorsa, kongreye siyaset girmiştir.”


Beşiktaş Başkanı’nın dikkat çeken diğer açıklamaları şöyle: “Mücadelem Çarşı ya da başka bir taraftar grubuyla değil, başkanlık makamına küfür edenlerle, illegal işlere karışmış taraftarlarla... Mansimov’un Azerbaycan Futbol Federasyonu’na adaylığıyla ilgili bir durumu var, bu nedenle Beşiktaş başkanlığına aday olmaz. CEO’sunu listeme alıyorum... Bana bir başkan adayı ‘dolandırıcı, şımarık zengin çocuğu, yalancı’ derse, geldiği gün paramı alırım.”

Kaynak: Fanatik