Beşiktaşlı futbolcular, Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendikleri için üzgün olduklarını ancak lig şampiyonluğuna ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Siyah-beyazlı futbolcular İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Mert Nobre, Fabian Ernst ve Necip Uysal, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda ilk olarak konuşan kaptan İbrahim Üzülmez, son haftalarda aldıkları kötü sonuçlardan dolayı takım olarak çok üzgün olduklarını belirtti. Beşiktaş'a yakışmayacak sonuçlar aldıklarını ve bu sonuçlardan dersler çıkarmaları gerektiğini ifade eden tecrübeli futbolcu, "İyi bir takımız ve bunu geçen sene gösterdik. Geçen sene bu kupayı kazanmış takımın, grup maçlarında gösterdiği performans takımla aynı kalitede değil. Hafta sonu lig başlıyor. Bu takım geçen seneki başarıyı, şampiyonluğu yaşayacaktır. Bunu takım arkadaşlarımda görüyorum. Bundan sonra sahada çok farklı bir takım göreceksiniz. Birlik ve beraberlik olmazsa istikrar olmaz. Bu takım başarılı olacaktır ama başarılı olurken de camiada birlik ve beraberliği yakalamamız gerekiyor" dedi.

Beşiktaşlı taraftarlara da mesaj gönderen İbrahim Üzülmez, "Onların desteği ile geçen sene bu takım 2 kupa aldı. Bu yılkı kupa performansımızdan dolayı üzgünüz. Ama önümüzde lig var. Başarıyı yakalamak için birbirimize destek olmalıyız. Geçmiş dönemlerde bu takımda mücadele etmiş futbolcular var. Kötü sonuçlardan sonra o arkadaşları gündeme getirmek bize zarar veriyor. Ben de çok seviyorum o arkadaşları, ama son yıllarda başarısız sonuçlardan sonra bunları gündeme getirmek doğru değil. Sezon bu arkadaşlarımızla devam edeceğine göre, bu arkadaşlarımıza sahip çıkmalıyız. Bütün takım arkadaşlarıma inanıyorum. Bu takım başarılı olacaktır. Başarı için camia olarak kenetlenmeliyiz" diye konuştu.

Takımın tecrübeli futbolcularından İbrahim Toraman ise futbolda hiçbir şeyin garantisinin olmadığına dikkat çekerek, "Türkiye Kupası'ndan elendik ama asıl önemli hedef Süper Lig şampiyonluğudur ve hala önümüzde duruyor. Tecrübeli takımız, şu an olumsuz bir hava olabilir ama ikinci yarının başlaması ile bunu kırabiliriz. Önemli transferler yapıldı. Lig şampiyonluğu asıl hedeftir. Artık elimizde Süper Lig şampiyonluğu hedefi kaldı. Buna inanıyoruz. İlk maçımızdan itibaren taraftarımızı da yanımızda görünce hedefimize varacağız" diye konuştu.

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Mert Nobre de bir soru üzerine iki forvetle oynamayı sevdiğini belirterek, "Ama şu unutulmamalı ki şu anki sistemle geçen sene 2 kupa aldık. Kötü sonuçlardan ders alıp önümüze bakacağız ve şampiyon olacağız. Kimse kaybettiği için mutlu olamaz. Bu sıkıntıları geride bırakıp önümüze bakmak istiyoruz. Arkadaşlarımızla konuşuyoruz ve herkes şampiyon olmak istiyor" ifadelerini kullandı.

Bu sezon resmi maçlarda sadece 1 gol attığının hatırlatılması üzerine ise Nobre, "Büyük takımlarda ve böyle şampiyonalarda oynadığınızda her zaman baskı vardır. Bir forvet oyuncusu olarak da içinde bulunduğum durumdan memnun değilim. Daha fazla çalışıp daha fazla goller atmak istiyorum. Nobre veya başka bir insanın iyi oynaması önemli değil, takım olarak iyi oynamamız önemli. Tek yapmamız gereken geçen seneki performansımıza dönmek. Önümüzde 17 maç var ve sadece 5 puan fark bulunuyor. Puan farkını da çok kolay kapatabiliriz. Ben tabii ki gol atmak isterim ama benim asıl mutlu olduğum takımın kazanması, kimin attığı önemli değil" cevabını verdi.

Alman futbolcu Fabian Ernst ise son dönemde aldıkları mağlubiyetler için üzgün olduklarını ifade ederek, "Fakat, lig kupasını kaldıracak olan bizleriz. Elimizde Türkiye şampiyonluk kupası var ve bunu almak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Bir soru üzerine son haftalarda kendi ve takımın performansından memnun olmadığını belirterek, "Bir maçı kaybettiyseniz hata yapmışsınızdır. Yenildiğimiz maçları çok ufak farklarla kaybettik. Bunlar üzüntü verici. Ancak, son iki maçta gösterdiğimiz görüntü ile birlikte o kötü görüntü iki katına çıktı" şeklinde konuştu.

Siyah-beyazlı takımın genç oyuncusu Necip Uysal ise son haftalarda sadece kendisine ve Ernst'e sevgi gösterisinde bulunulduğunun hatırlatılması üzerine, "Benim için çok mutluluk verici bir şey ama taraftarın sadece ikimize değil tüm takıma destek vermesi lazım. Ben de takımıma en iyi şekilde faydalı olmaya çalışıyorum" cevabını verdi.