Malatya'da 2. Ordu Hava Alayı'na ait helikopter eğitim uçuşu sırasında düştü.Malatya 2'inci Ordu Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığı'na bağlı askeri bir helikopter henüz nedeni belirlenmeyen bir nedenle düştü. Hastaneye kaldırılan iki pilottan Yüzbaşı Erhan Kındır şehit oldu.

Saat 19.15 sıralarında inişe geçtiği sırada piste yakın bir alanda kayısı bahçelerinin içine düşen helikopterde bulunan iki pilot yaralanırken, yaralı pilotlar Beydağı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazayla birlikte bölgeye çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi sevk edildi. Askeri helikopterin düşdüğü bölgede duman bulutları yükselirken, bölge güvenlik çemberine alındı.TEKNİK ARIZADAN DÜŞTÜ

Malatya Valisi Ulvi Saran, kobra tipi askeri helikopterin düşmesiyle ilgili olarak, "Helikopterin teknik bir arızadan düştüğü belirtildi" dedi.

Saran, yaptığı açıklamada, Topsöğüt beldesi yakınlarında kobra tipi askeri bir helikopterin düştüğü bilgisini aldıklarını ifade ederek, "İki askeri personelimiz yaralanmıştır. Yaralılarımız Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi altına alınmıştır. Helikopterin teknik bir arızadan düştüğü belirtildi" dedi.

1 PİLOT ŞEHİT OLDU 1 PİLOT YARALI

Helikopterin 2. Ordu Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığına ait olduğu açıklandı.

Yaralanan iki pilottan Pilot Yüzbaşı Erhan Kındır şehit oldu. Yaralı Pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay'ın durumunun ise iyi olduğu bildirildi.