Westwood'un Red Alert ve ardından çıkardığı Red Alert 2 ve Red Alert 2: Yuri's Revenge gibi gerçek zamanlı strateji oyunlarında çığır açan serilerini devam ettiren Command & Conquer Red Alert 3 için Electronic Arts'ın Los Angeles'taki stüdyosu tarafından "Uprising" adında bir devam paketi yayımlandı. Geleneksel çarpışma (skirmish) modu için 30 yeni harita sunan ve çalışabilmesi için orijinal Red Alert 3'e ihtiyaç duymayan Red Alert 3: Uprising, daha çok tekil oyuncu platformu üzerine yoğunlaşmış durumda. Müttefik Ülkeler (Allied Nations), Yükselen Güneş İmparatorluğu (Empire of the Rising Sun) ve Sovyetler Birliği (Soviet Union) için yeni üniteler getiren bu paket, yapay zeka ile yönetilen "Commander's Challenge" adında yeni bir oyun moduna da sahip.

Command and Conquer Red Alert 3'ün kaldığı yerden devam eden Uprising'de dört yeni harekât ve bu dört harekatın her birinde 3 görev yer alıyor. Bunların yanı sıra, Empire of the Rising Sun oluşumunun komutanı Yuriko Omega'yı temel alan bir de ekstra içerik buunmakta.

Sovyetler Birliği'nin harekâtı, İttifak ülkelerinin "Sigma Harmonizer" adlı zamanı durdurma yeteneğine sahip teknolojisini yok etme üzerine kurulu iken, İttifak ülkeleri, Yükselen Güneş İmparatorluğu'nun prensi Tatsu ile mücadele içerisine girmekte. İmparatorluk ise, Sovyetler Birliği'nin Japonya'yı fethetme sürecine karşı koymaya çalışıyor.OYUNDA YER ALAN YENİ ÜNİTELER

1. Allied Nations

Harbinger Gunship: Ağır makineli havadan karaya destek uçağı.
Pacifier FAV: Hem karada hem suda hareket edebilen uzun menzilli topçu birliği.
Cryo Legionnaire: Hem karada hem suda hareket edebilen piyade ünitesi.

2. Empire of the Rising Sun

Steel Ronin: Pilot destekli havadan karaya atış yapabilen robot.
Archer Maiden: Gelişmiş hava ve yer savunma piyade ünitesi.
Giga-Fortress: Hem suda hem havada hareket yeteneğine sahip ağır silahlarla donatılmış hava ve kara bombardıman ünitesi.

3. Soviet Union

Reaper: Hem hava hem de kara birimlerine karşı savaş yeteneğine sahip ağır makineli ünite.
Grinder: Zırhlı kara ünitesi.
Desolator: Gelişmiş anti-piyade birliği.
Mortar Cycle: Yüksek hızlı kara saldırı birliği.
......