Selam Arkadaşlar;

Hepimizin ortak sorunu olan kasma yani topluca tabire göre 'ping' bu ping denilen illet bazen silahlara yansır ve acayip bir kasma ortaya çıkar şuda bir olaydır ki her silah birbirinden farklı ve sekme konumu ayrıdır her silahın kullanılış şeklide farklıdır mesafeleride farklıdır peki ne yapıcaz kolay silahları yerine göre kullanıcaz peki ping olsa dahi sekmeyi absorbe eden bakın 'Eden' diyorum yani ping olsa dahi sekmeyi minimum %10 civarı düşüren silah hangisidir ?? bu işlem Ak-47,M4a1,Aug,Sg552 gibi silahlar'da işe yaramaz çünki bunlar yakın,orta,uzak mesafeli silahlar'dır peki hangi bir oyuncu bu silahı yerine göre kullanır ? Nadir :) herkez bir düşman görünce tetiğin sonuna kadar basar bir kavram vardır 3 mermi at bekle tekrar 3 mermi at 3.cü mermide Hs? :) yok bu yanlış oldu pardon konu neydi :):) şaka şaka 3.mermi'de Hs olma olasılığı sadece %1'dir buda silahı iyi kullanmasını bilen içindir peki iyi kullanamıyan ne yapsın onunda bir yolu formülü taktiği stratejisi var bu gibi durumlarda sekmeye ilaç gibi gelicek tek silah orta,yakın mesafe Mp5 Navy'dir :) peki bu silah'tan ne gibi bir hayır bekleriz çook bekleriz aslında sadece panik yapmamak ve yerine göre davranmak bu silahı bir yok edici haline getirir oyunun en iyi silahları gibi bir anket var herkez ya ak 47 der yada m4a1 der ama ama ? bir yerde yanlış'ları var bu silahlar sıradan silah değildir bana göre kötü çok kullandım ama benden iyi kullananlara göre kötüyümdür bu silahlar'da sekme oranı çok yüksek misal ahmet'in merak etmeyin ahmet'in ne kadar parası var gibi bir matematik işlemine girmiyorum misal ahmet'in pc'si çok kasıyor ve oyunda düşük bir performans alıyor peki bu ahmet ne yaparda oyunu iyi oynar tabiki silahların yerine Navy'e verirse sekme gibi bir sorunu ortadan kaldırır ben Navy'i iyi bilen birisiyim nasıl kullanılıcak anlatıyım sizde artık şu ak 47 m4a1 gibi silahlardan vazgeçin sizin sekme konusunda başınızı ağrıtan bu 2 silahtır her ne kadar 'kral' silahlar olsada işin aslı öyle değil bazılarınız yok efendim öyle olur mu diyecek ? dinleyin ozaman.

MP5 - Navy

Türü: Otomatik
Mesafe: yakın,Orta
Mermi kapasite: 30/120
Koşarken'ki Ağırlık; Düşük
İsabet Oranı: %86
Iskalama oranı: % 14
----------------------------

Kullanım:

MP5 Navy Gayet başarılı bir silahtır fakat silahın iyi olduğu iyi oynuyan bir kişiden anlaşılır her ne kadar kimse az çok kullanımını bilsede bu onlara yeterli olmaz. Fakat silahları iyi bir bilen kişinin avantajı elbette yüksektir. Silahı Nasıl kullanmalı


1- Navy çok hassas bir silahtır düşmanı görünce direk taramaya başlamayın sizi gördümü hemen geri geri gitmeye başlayın ve onun size gelmesini bekleyin düşmanla mesafeyi biraz açın bomba atma ihtimali yüksektir bombanın size isabet etmesini istemiyorsanız arayı biraz açık tutun flash atarsa hemen atar atmaz arkanızı dönün böylece flash sizi az etkiliyecek.

2- Düşmanı görünce silahı yukarı doğru kaldırın göğüsten ve göğüs üstünden yani kafaya hedef alın ve Cross'u sağa sola hafif oynatarak isabet oranını arttırın .

3- düşmanla yüz yüze geldiniz bu konumda panik olmayın eğer düşman karşınızdaysa kafasına doğru hamle yapın ama ölme ihtimaliniz yüksektir +1 Taktik tavsiye ' Her round'a başlamadan önce 2 aden flash alın düşmanla karşılaşırsanız bunlardan yararlanarak düşmanı etkisiz hale getirirsiniz. Eğer paranız yoksa saklanarak oynayın ani hamle yapmayın düşmana fazla görünmemeye çalışın her zaman düşmanla aranızda biraz uzaklık mesafesi koyun 'bomba atma ihtimaline karşı'.

bu 3 adet fikir size yardım eder unutmayın ki oyunda sekmeyi her zaman az tutan silah navy'dir :) umarım anlamışınızdır.

iyi forumlar,