Çevre dostu yeni U serisi Asus Bambu dizüstü bilgisayarlar gün yüzüne çıktı.

2008 yılında piyasaya sürülen ilk Bambu Serisinin devamı olan U Serisi Bambu koleksiyonunun verdiği mesaj gayet net; yenilikçi tasarım ve güçlü bilgisayar potansiyelinden ödün vermeden doğayı korumak.

Çevre bilincine sahip kullanıcılar için tasarlanmış olan U Serisi Bambu Koleksiyonu dizüstü bilgisayarlar, organik görünümü, özellikleri ve sağlamlığını korumak üzere fazla işlemden geçmemiş kahverengi bambu dış kısımlarından oluşuyor.

Yeni U serisinin farklı tasarımının en belirgin avantajlarından birisi de hafif yapısı.

Çevre üzerinde neredeyse hiçbir zararlı etkisi olmayan ve doğal kaynakları olumsuz yönde tüketmeyen bir bitki olan bambunun kullanımı aynı zamanda plastik kullanımını da %15 oranında azaltıyor ve dokunulduğu zaman organik bir his veriyor.

Ürünün ambalajında da tamamen geri dönüştürülebilir maddeler kullanılıyor.

Yeni U serisinde kullanılan Süper Hibrit Motoru (SHE), enerjiyi korumak ve böylece pil ömrünü uzatmak üzere NVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte çalışıyor. Optimus teknolojisi, sistem kullanımına bağlı olarak akıllı bir şekilde yüksek performanslı grafikler ve normal entegre görseller arasında geçiş yapıyor. Mümkün olduğunda, daha fazla enerji gerektiren grafikler, pil ömrünü uzatarak gücü korumak için kapatılıyor.

USB 2.0'dan 10 kat daha hızlı veri transferlerine olanak sağlayan USB 3.0, USB 2.0’a oranla cihazları çok daha hızlı şarj ediyor ve bunu yaparken daha az güce ihtiyaç duyuyor.

Yeni U serisinin LCD ekranları Sıfır Parlak-Nokta garantisi ile satılıyor.

Temiz ses çıkışı sağlayan SRS Premium Surround Sound teknolojisine sahip Hi-Fi hoparlörler, Bambu Koleksiyonunun sağlam multimedya özelliklerini tamamlıyor.