Tek bir tuşa dokunarak iki farklı konfigürasyon arasında geçiş yapabileceğiniz Casper Nirvana satışta.

Casper, özel tasarım ve özel teknoloji ile geliştirdiği yeni Nirvana modelinde kullanıcılara dizayn ve performansta gerçek bir ayrıcalık sunuyor. Yeni Casper Nirvana serisinde bulunan değiştirilebilir ekran kartı teknolojisi, kullanıcıya tümleşik ve harici ekran kartı özelliğini aynı bilgisayarda tek tuşla yaşatıyor. Bu teknoloji sayesinde kullanıcı pil ömrüne ihtiyacı olduğu durumda tek bir tuşla daha az enerji tüketen tümleşik ekran kartına geçiş yapabiliyor ya da grafik performansı istediğinde harici ekran kartını aktive etme olanağına sahip oluyor.
Bilgisayarı yeniden başlatma gereği duymadan GPU adı verilen tuşa basarak 10 saniye içinde ekran kartları arasında geçiş sağlayan bu özellik güç tasarrufu konusunda kullanıcılara oldukça faydalı oluyor.

Tamamen parlak görünüme sahip yeni Nirvana siyah piano yüzeyinde IMR teknolojisi kullanılarak oluşturulan, string dizaynlı LCD arka kapağı ile de benzerlerinden çok farklı bir yere konumlanıyor. Dizaynın ve performansın birleştiği yeni Nirvana, touchpad kilit butonu ve ışıklı multimedya kontrol buton özellikleri ile de mobil özgürlüğe yeni bir boyut getiriyor. Yeni Nirvana’nın ekran kartlı modelleri, 2 GB’lık ATI HD 5650 switchable grafik özelliğinin yanı sıra donatıldıkları en yüksek performanslı işlemcilerle performansta zirveyi yaşatıyor.

Özellikle Intel Corei7 620M işlemciyle donatılmış olan Casper Nirvana CNL I620-6M35P modeli ise piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayar olmaya aday bir performansa sahip. Casper bu işlemciyle donatılmış modelini 1199$+KDV gibi çok rekabetçi ve iddialı bir fiyatla tüketicilere sunuyor.